Szukasz kursu specjalistycznego z BHP, SEP lub kursu na spawcza? Kurs edukacyjny!

CO DAJE CI ZDOLNOŚĆ JASNOWIDZENIA?

Kontrolujesz swój stan alfa. Używasz go, aby pomagać sobie i innym. Decydujesz się pomóc swemu bratu, cierpiącemu na kamienie żółciowe. Wprawdzie mieszka on setki kilometrów z dala od ciebie, lecz wchodzisz w stan alfa, wyobrażasz go sobie, wywołujesz obraz kamieni w jego woreczku żółciowym. Wyczuwasz dwa kamienie. Miażdżysz je w palcach. Kończysz sesję alfa.

Następnego dnia dzwoni telefon. Brat mówi: „Chciałem ci tylko powiedzieć, że „urodziłem” dziś rano kamień żółciowy, nareszcie będzie z tym koniec.” „Być może”, odpowiadasz, „ale wydaje mi się, że miałeś dwa i czeka cię jeszcze jedna nieprzyjemność.”

Następnego dnia ponownie telefon: „Miałeś absolutną rację.” Czy możesz sobie wyobrazić rozpierającą cię dumę? Zrobiłeś nadludzki użytek ze swego umysłu! Jesteś do tego zdolny! Wiesz teraz więcej o sobie.

Co właściwie zaszło? Czy jesteś jasnowidzem? Słownik definiuje jasnowidzenie jako „Domniemaną zdolność przeczuwania rzeczy i wydarzeń znajdujących się poza naturalnym zasięgiem ludzkich zmysłów.” W istocie, to nie zmysły odgrywają tu rolę zasadniczą. Rzecz się zasadza w umyśle.

Najpierw nachodzi cię chęć dowiedzenia się czegoś więcej o twoim bracie. Następnie aktywizujesz większe zasoby swego umysłu. Uświadamiasz sobie to, czego chciałeś się dowiedzieć. Przetwarzasz to w obrazy myślowe, słowa i uczucia. Wytwarzasz w umyśle obraz dwóch kamieni żółciowych. Jasnosłyszący mógłby usłyszeć w myślach odpowiedź. Jasnoczujący mógłby poczuć informację w umyśle. Ale to nie zmysł wzroku, słuchu czy dotyku gromadzi te informacje. Dokonuje tego umysł.

Umysł to także wszystkie zmysły. Mówiąc wszystkie, mam na myśli nie tylko te pięć zmysłów, które umiemy natychmiast wyliczyć, lecz także wiele innych systemów sensorycznych, których do tej pory jeszcze sobie nie uświadomiliśmy, nie mówiąc już o ich nazwaniu. Osoba jasnowidząca może używać wszystkich zmysłów subiektywnych. Bycie jasnowidzem oznacza korzystanie z percepcji pozazmysłowej (ESP – Extra Sensory Perception). W metodzie

Silvy powiadamy, że ESP to skrót od Effective Sensory Projection – Efektywna Projekcja Świadomości. Uważamy, że w ESP nie ma nic „extra”. Wszyscy to mamy. Nie jest także pozazmysłowa, ponieważ ze zmysłów korzysta. Wyczuwając informację z wymiaru subiektywnego korzystamy z tego, co zwie się ogólnym ESP czyli z kombinacji wszystkich zmysłów. Jeżeli będziesz polegać tylko na jednym ze swoich zmysłów, wyobrażenie sobie lub wczucie się w problem, na którym się skupiasz, będzie znacznie trudniejsze.

Uwierz, a informacja do ciebie dotrze. Możesz przeobrazić ją w obraz myślowy, w uczucia lub słowa, w zależności od tego, co pozwoli ci najlepiej ją zrozumieć. Ale pierwszym jest poczucie, że wiesz.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.