Szukasz kursu specjalistycznego z BHP, SEP lub kursu na spawcza? Kurs edukacyjny!

Nie dopuścić do znudzenia – dalszy opis

Nudziła cię rozmowa z panem X, póki się nie dowiedziałeś, że to autor powieści, którą dobrze znasz. Decydujesz się iść właśnie na tę, a nie inną sztukę, bo przeczytałeś o niej recenzję. Z dużym zaciekawieniem słuchałeś odczytu o cybernetyce, bo nieraz sam zastanawiałeś się, czy można zbudować maszynę, która by odpowiadała na wszystkie pytania.

Przed dwudziestu laty czternastoletni Staś zepsuł radio. Usiłując je naprawić, zepsuł jeszcze bardziej. (Na szczęście nikt go za to nie skrzyczał). Gdy radiotechnik przyszedł naprawić aparat, Staś z zainteresowaniem rozbudzonym własnymi próbami pilnie śledził jego pracę. Przed gwiazdką oświadczył, że chciałby mieć książkę o radiu. Dostał ją, uważnie przeczytał, często prosząc o objaśnienia. Gdy radio znowu się zepsuło – potrafił je naprawić, czym zaimponował rodzinie. Zaczęto o nim mówić: „to urodzony inżynier”. Mając osiemnaście lat Staś zdecydował się sam zbudować duży radioodbiornik. Zaczął pracę nad nim jako uczeń ostatniej klasy szkoły średniej, skończył jako student pierwszego roku politechniki. Dziś pan Stanisław jest znakomitym inżynierem, ma za sobą szereg wynalazków i co więcej, znajduje w pracy pełne zadowolenie.

Wiedza i wprawa jest źródłem zainteresowania, zainteresowanie prowadzi do powiększenia wiedzy i wprawy, większa wiedza i wprawa do jeszcze większego zainteresowania i tak dalej w nieskończoność. hej i bez końca dyskutowało, jaka będzie ta nowa Polska, daleko intensywniej przeżywa wszystkie problemy związane z losami kraju. Dodajmy, że dopiero pewien zasób wiedzy i doświadczeń pozwala w pełni zrozumieć powiązanie losów jednostki z losami społeczeństwa.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.