Szukasz kursu specjalistycznego z BHP, SEP lub kursu na spawcza? Kurs edukacyjny!

DOSKONALENIE WIZUALIZACJI

Wywoływanie w myślach obrazów ma podstawowe znaczenie dla skuteczności metody. Ostrość i wierność szczegółom tych obrazów nie jest absolutnie niezbędna, lecz jest pomocna. Oto kilka wskazówek pomocnych w doskonaleniu procesu wizualizacji.

– 1. Ćwicz z lustrem, aby poprawić wizualizację własnej postaci. Staraj się zatrzymać w pamięci swoją twarz, zamknij oczy i wywołaj jej obraz. Otwórz oczy i sprawdź, jak ci poszło. Powtarzaj to ćwiczenie aż będziesz zadowolony z wyniku.

– 2. Aby osiągnąć ogólną poprawę zdolności do wizualizacji, ćwicz w ciągu dnia wyobrażanie sobie rzeczy, o których czytałeś lub słyszałeś.

– 3. Jeżeli nigdy nie widziałeś na czym polega problem zdrowotny o charakterze wewnętrznym, wyobraź sobie jak mógłby wyglądać i zaufaj swojej wyobraźni.

– Wizualizacja i wyobraźnia w zwalczaniu dolegliwości sercowo-na- czyniowych.

– 1. Wejdź w stan alfa.

– 2. Wywołaj na wprost siebie obraz własnej osoby z chorobą wieńcową. Sięgnij po typową sytuację, w której doświadczasz bólu w klatce piersiowej.

– 3. Przesuń obraz nieco w lewo i wyobrażaj sobie proces zmian korygujących stan twoich naczyń. Osad na wewnętrznych ścianach naczyń krwionośnych serca jest usuwany i rozpuszczany.

– 4. Przesuń obraz ponownie w lewo i wyobraź sobie siebie w pełni zdrowia. Możesz użyć tego samego obrazu, który wywołałeś w punkcie 2, tylko tym razem nie czujesz już bólu.

– 5. Zakończ sesję alfa.

– 6. Powtarzaj to trzy razy dziennie.

KRÓTKI PRZEGLĄD METOD ZWALCZANIA SZKODLIWYCH NAWYKÓW

– Wzmacnianie sity ego w leczeniu alkoholizmu

– 1. Wejdź w stan alfa i przeanalizuj swoje uzależnienie od alkoholu.

– 2. W codziennych sesjach alfa udzielaj pozytywnego wzmocnienia tym cechom swojej osobowości, których słabość mogła się przyczynić do poczucia zagrożenia, niskiej samooceny czy innych problemów, jakie udało ci się zidentyfikować w punkcie 1.

– 3. Zastosuj podstawową procedurę uzdrawiającą metodą Silvy. Najpierw przywołaj obraz siebie w stanie nietrzeźwym. Następnie wyobrażaj sobie jak reagujesz pozytywnie na wzmacniające siłę ego techniki stosowane w punkcie 2. Twój wygląd ulega zmianie. W trzecim obrazie jesteś już wolny od nałogu. Wyglądasz i czujesz się świetnie.

– Pozbywanie się nałogu palenia

– 1. Wejdź w stan alfa i przeanalizuj swój nałóg palenia.

– Kiedy sięgasz po papierosa? Jak się czujesz kiedy go zapalasz?

– 2. Zastosuj pozytywne wzmocnienia stanu alfa dla pokonania słabości charakteru wykrytych w punkcie 1.

– 3. Zaprogramuj w stanie alfa, by zaczerpnięcie trzech głębokich oddechów oddalało od ciebie chęć natychmiastowego zapalenia.

– 4. Zastosuj podstawową procedurę leczenia metodą Silvy. W pierwszym obrazie jesteś palaczem. W dmgim, stosujesz działania opisane w punktach 2 i 3. W trzecim obrazie widzisz siebie wolnego od nałogu na tle kalendarza z zaznaczoną datą, odległą mniej więcej o miesiąc od chwili rozpoczęcia walki z nałogiem.

– 5. Zaprogramuj sobie, że pierwszego papierosa będziesz zapalał każdego następnego dnia nieco później, a przerwy między papierosami będą nieco dłuższe. Rób to stopniowo, ale konsekwentnie.

– Uwalnianie się od przymusu jedzenia

– 1. Wejdź w stan alfa i przeanalizuj swój nawyk jedzenia.

Kiedy sięgasz po pierwszą przekąskę między posiłkami? Jak się wtedy czujesz?

– 2. Zastosuj pozytywne wzmocnienie stanu alfa dla pokonania słabości charakteru wykrytych w punkcie 1. Na przykład: „Z każdym dniem nabieram więcej pewności siebie”.

– 3. Zaprogramuj w stanie alfa którąś z technik wyzwalających (trzy głębokie oddechy, ćwiartka jabłka, kawałek marchewki) dla oddalania chęci natychmiastowego zjedzenia czegoś.

– 4. Zastosuj podstawową procedurę leczenia Silvy. W pierwszym obrazie jesteś otyły, tak jak obecnie. W drugim, ćwiczysz według wskazówek punktów 2 i 3. W trzecim jesteś szczupły. Zauważ zmianę rozmiaru noszonego ubrania i zaznaczoną w kalendarzu datę.

– 5. Zaprogramuj sobie, by tuczące potrawy nie kusiły cię więcej, a zdrowe jedzenie w pełni ci wystarczało.

– Zastosowanie ,,filmów myślowych” w uzdrawianiu

Jeżeli wizualizacja wewnętrznych problemów zdrowotnych lub osobowościowych jest zbyt trudna, zastosuj procedurę alternatywną wobec podstawowej procedury uzdrawiania Silvy:

– 1. Wejdź w stan alfa.

– 2. Wyobraź sobie, że jesteś we wnętrzu swego ciała, w miejscu, w którym dręczący cię problem fizyczny lub umysłowy ma swoje źródło.

– 3. Włącz kamerę. Puść wodze fantazji. Obejrzyj myślowy film, w którym następuje całkowita eliminacja źródeł kłopotów – aż do pełnego wyzdrowienia.

– 4. Zakończ sesję alfa. Powtarzaj trzy razy dziennie.

POMAGANIE SOBIE DZIĘKI POMOCY INNYM

– 1. Zamknij oczy. Zwróć je w górę, pod kątem ok. 20° w kierunku linii brwi.

– 2. Etapy 2a, 3a, 3b, i 3c nie są obowiązkowe. Powoli zacznij liczyć w myśli od 25 do 1. Powtarzaj jedną liczbę co sekundę.

– a. Rozpoczynając od skóry pokrywającej czaszkę, a kończąc na palcach twoich stóp, skoncentruj świadomość na poszczególnych częściach ciała, kolejno je rozluźniając.

– 3. Gdy doliczysz do 1, stwórz i zatrzymaj w wyobraźni obraz siebie jako osoby pełnej energii, młodej, zdrowej i atrakcyjnej.

– a. Zadaj sobie w wyobraźni pytanie: „Dlaczego mam tą dolegliwość fizyczną?” Następnie pozwól, aby myśli dowolnie wędrowały.

– b. Gdy zaczniesz myśleć intensywnie na temat jakiejś konkretnej osoby, wyobraź sobie tą osobę.

– c. Wyobraź sobie, że wzajemnie sobie przebaczacie. Wyobraź sobie, że ściskacie się lub podajecie sobie ręce, kiwacie głowami na znak wzajemnej zgody. Miej dobre samopoczucie po tym wyobrażeniu.

– 4. Powtórz w myśli: „Moje ciało i umysł są zawsze w doskonałym zdrowiu”.

– 5. Potem powiedz w myśli: „Teraz policzę od 1 do 5. Gdy doliczę do 5, otworzę oczy, poczuję się doskonale, w doskonałym zdrowiu, lepiej niż poprzednio”.

– 6. Rozpocznij liczenie. Gdy doliczysz do 3, powtórz w myśli: „Gdy doliczę do 5, otworzę oczy, poczuję się doskonale, w doskonałym zdrowiu, lepiej niż poprzednio”.

– 7. Na 5 otwórz oczy i jeszcze raz powtórz w myśli: „Jestem całkowicie przebudzony, czuję się doskonale, w doskonałym zdrowiu, lepiej niż poprzednio”.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.