Szukasz kursu specjalistycznego z BHP, SEP lub kursu na spawcza? Kurs edukacyjny!

Egoistyczna motywacja

W ciągu ostatniego roku zaczęłam korzystać z pomocy terapeuty i zauważyłam olbrzymią różnicę – ten rok był zdecydowanie najlepszy, a mój terapeuta pilnował, abym trzymała się wyznaczonego szlaku: był także dobrym słuchaczem, kiedy znalazłam się w trudnych sytuacjach i musiałam podejmować ważne decyzje.

Jedną ze wskazówek, które – muszę to z dumą oznajmić – stosuję od wielu lat, jest: W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI ZABIERAĆ SIĘ DO TRUDNYCH SPRAW. Zapewne znane jest wam powiedzenie, że z tego, co robimy, jedynie 20% ma rzeczywisty wpływ na jakość naszego życia. Ale wiedzieć o tym, a robić właśnie te 20%, to nie to samo. O wiele łatwiej jest zrobić herbatę, rozmawiać spokojnie przez telefon, gawędzić z przyjaciółmi itp., aniżeli zabrać się do rozwiązywania jakiegoś zadania, które może mieć znaczący wpływ na nasze życie.

Coraz częściej sięgam po zadania z początku mojej listy i przystępuję do ich rozwiązywania w pierwszej kolejności. Prawdę mówiąc moja motywacja jest dość egoistyczna – jak tylko się z tym uporam, będę wolna i o wiele przyjemniej spędzę resztę czasu. Czasami jest to nieprzyjemna rozmowa telefoniczna, częściej jednak przygotowanie jakiegoś raportu, napisanie listu lub notatka do przepisania. Czasami załatwienie jakichś spraw finansowych. Niezależnie jednak od tego, co to jest i ile czasu muszę temu poświęcić – pięć minut lub pięć godzin – zawsze załatwiam to w pierwszej kolejności. Oczywiście, nie pochłania mnie to w 100 procentach, ale na ogól nie pozwalam nikomu przeszkadzać sobie w tym, co robię, i jestem przekonana, że jest to moja najmądrzejsza wskazówka gwarantująca mi odnoszenie sukcesów.

To, jak ważne jest wyciąganie nauk z własnego doświadczenia, zrozumiałam dzięki pracy z moimi „uczniami”. Największe postępy robili wówczas, kiedy korzystali z nagromadzonej przez siebie wiedzy i własnych rad – nawet jeśli czasami z trudem przychodziło im stosować je w życiu.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.