Szukasz kursu specjalistycznego z BHP, SEP lub kursu na spawcza? Kurs edukacyjny!

Jeżeli chcesz zarabiać pieniądze musisz poznać siebie

Jednakże zarabianie pieniędzy nie musi koniecznie wiązać się ze szczególnymi kwalifikacjami. Świat jest pełen wysoce wykształconych osobników, którzy nie wykonują właściwie swojej pracy. Aby dobrze ci się powiodło, musisz kochać to, co robisz. Jeśli jakaś matka nie lubi być matką, nie potrafi sprawić, aby jej dziecko było szczęśliwe. Jeśli księgowy nie lubi liczb, nie osiągnie wyżyn swej profesji. Ażeby odnieść sukces, należy być w harmonii z tym, co się wykonuje, musisz pogrążyć się całkowicie w swej pracy. Ludzie czerpiący radość z pracy mają wrażenie posiadania większej kontroli nad życiem, a także mniej są podatni na problemy związane ze stresem.

Jeżeli chcesz zarabiać pieniądze, istotne jest również, abyś siebie dobrze poznał. Musisz wiedzieć, w czym tkwi twoja siła, tak abyś mógł wyruszyć w rejony, gdzie wykorzystasz w pełni swój potencjał. Człowiek dobry w sprzedaży będzie umiał sprzedać wszystko: od szkła okiennego do kartek świątecznych. Człowiek lubiący ryzyko dobrze poradzi sobie jako kierowca rajdowy, kaskader czy jako komornik.

Twój wybór pracy dużo mówi o tobie jako o człowieku. Popatrz na obecną swoją posadę. Jeśli sam ją wybrałeś, stanowi ona świadectwo tego, gdzie dostrzegasz swoją mocną stronę. Jeżeli pracujesz na stanowisku nie sięgającym twoich możliwości, świadczy to o twoim braku ufności we własne siły: przekonany byłeś, że nie możesz starać się o lepszą pracę, bo nie poradziłbyś sobie. W wielu biurach gnieździ się mrowie pracowników, którzy spoglądają bykiem na szefa i myślą: „Potrafiłbym robić to co on (czy ona)”, lecz przy nadarzającej się okazji nie składają własnej kandydatury. Dzieje się tak po części z powodu wątpienia we własne siły, a po części z lęku przed rozczarowaniem: „Co będzie, jeżeli poproszę o tę pracę i jej nie dostanę? Lepiej nie szukać upokorzenia i siedzieć cicho”. Bądź z lęku przed myślą: „Czy koledzy będą kręcić nosami na moją kandydaturę?” Może zdarzyć się, że się rozczarujesz i nie dostaniesz tego stanowiska, ale przynajmniej spróbowałeś. Jeżeli, twoim zdaniem, potrafisz więcej, niż obecnie się od ciebie wymaga, ruch w górę drabiny zależy od ciebie. Składając własną kandydaturę, demonstrujesz, że wierzysz we własne siły. Czynisz w ten sposób ważny ruch, który zostanie zauważony przez innych. Rzeczywiście, podanie do publicznej wiadomości, jaki jesteś dobry, jest wyłącznie twoją sprawą. Skromność tylko przyhamuje karierę. Staraj się, aby szef albo szefowa wiedzieli o twoich osiągnięciach: przełożeni muszą wiedzieć, że mierzysz wysoko – i to właśnie umieszcza cię pośród kandydatów do promocji. A jeżeli nie dostaniesz jednak upragnionego stanowiska w innym wydziale, pomyśl, że to ich strata, a nie twoja. To oni tracą wspaniałego kumpla i szefa. Wkrótce pojawi się inna możliwość, jeżeli nie tu, to w innej firmie. Tobie trzeba przede wszystkim wytrwałości, a jeżeli ją masz, nie możesz przegrać. Skoro zdecydowałeś się znaleźć lepszą pracę, jesteś już w połowie drogi. Pojawienie się kolejnego wakującego miejsca jest tylko kwestią czasu.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.