Szukasz kursu specjalistycznego z BHP, SEP lub kursu na spawcza? Kurs edukacyjny!

KONTROLOWANIE ZAGROŻEŃ ŚRODOWISKOWYCH CZ. II

Nie mówiliśmy jeszcze nic o tym, jakie skutki dla naszego zdrowia mają zanieczyszczenia powietrza, wody i żywności i jak moglibyśmy zastosować metodę Silvy, do wykrywania i neutralizowania tych zagrożeń. Wydaje się, że jest to stosowny moment, aby poświęcić nieco uwagi tym zagadnieniom. Przecież omówiłem rolę płytkiego stanu alfa w rozszerzaniu naszych zdolności radzenia sobie ze światem fizycznym. Jedna tylko przestroga: myślenie negatywne wzmacnia negatywne skutki.

Możesz wyrządzić sobie większą krzywdę obawiając się środków chemicznych stosowanych w hodowli kurczaków, niż jedząc te właśnie kurczaki. Poczucie winy związane ze zjedzeniem nadmiernej ilości ulubionych lodów śmietankowych wyrządzi ci większe szkody niż cukier w nich zawarty. Lęk i poczucie winy oznaczają stres. Stres powoduje szkody większe i szybciej niż większość czynników środowiskowych. Zamiast się martwić i obawiać, lepiej jest używać umysłu dla dokonywania sensownych wyborów, gdzie istnieje alternatywa.

Jeżeli zastanawiasz się w sklepie samoobsługowym, czy kupić siekaną wołowinę czy kotlety schabowe, zatrzymaj się na chwilę, rozprosz wzrok i zadaj sobie pytanie: „Co będzie dla mnie dzisiaj lepsze, siekana wołowina czy schabowe?” Przestań na chwilę myśleć i sięgnij ponownie do lady chłodniczej – zobaczysz, że twoja ręka automatycznie skieruje się ku paczce z, powiedzmy, wołowiną. Jeżeli zaprogramowałeś uprzednio „technikę trzech palców” trzymaj palce złączone podczas robienia zakupów. Im dłużej ćwiczyłeś metodę Silvy, tym bardziej zrównoważoną stałeś się osobą. Jak już uprzednio stwierdziłem, osoba zrównoważona ma znacznie większe szanse w podejmowaniu właściwych decyzji.

W niektórych przypadkach wykrycie substancji zanieczyszczających, drażniących i trujących nabiera szczególnego znaczenia. Najlepiej jest wejść wtedy w stan alfa i zastosować procedurę przeznaczoną do rozwiązywania problemów. Ponieważ rzecz dotyczy świata fizycznego w jego teraźniejszym wymiarze, nie ma potrzeby pogłębiania stanu alfa.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.