Szukasz kursu specjalistycznego z BHP, SEP lub kursu na spawcza? Kurs edukacyjny!

Mam problemy z żołądkiem

Czy wiesz, co właściwie jest tym problemem? Czy czasami bądź często miewasz zgagę? Czy problemy te ciągną się już od dłuższego czasu? Dowiedz się, proszę, co ci właściwie dolega. Nie ma sensu ignorować objawów w nadziei, że znikną same – zwłaszcza że nękają cię od dawna. Odwiedź lekarza, aby cię zbadał i sprawdził, czy przypadkiem nie jest to już coś poważnego.

Odmowa przyjrzenia się problemowi nie sprawia, że on od nas odejdzie, uczyń więc pierwszy krok i stań z nim twarzą w twarz, czymkolwiek by był. Wiedząc dokładnie, na czym ten problem polega, będziesz lepiej wyposażony do walki z nim.

Jak już uprzednio zauważyłam, choroby są sygnałami ostrzegawczymi, wskazującymi na istnienie negatywnego łańcucha reakcji w układzie umysł-ciało, wynikającego z dysharmonii emocjonalnej. Gorzkie myśli nadają gorycz żołądkowi.

Bądź uczciwy wobec siebie. Z iloma osobami masz w tej chwili na pieńku? Na ilu ludzi wściekasz się w przekonaniu, że nadepnęli ci na odcisk? O ilu myślisz, że chcą cię wykolegować w interesach? Jeśli nie masz pewności co do ludzi, zamknij oczy i pomyśl o nich przez chwilę. Jeżeli twój żołądek reaguje, wpisz daną osobę na listę „pieńkowców”. Policz, ilu ludzi widnieje na liście. Im większa jest to liczba, tym gorzej musi się mieć twój żołądek.

Nie mówię wszak, że są to ludzie, którzy rzeczywiście chcą twojej krzywdy, ale twierdzę, że tak jest według ciebie. Może masz słuszność co do nich, ale też możesz się zupełnie mylić. Im więcej osób uznajesz za swoich wrogów, tym bardziej narastają twoje lęki. Zaczynasz mieć wrażenie, że przypierają cię do muru, a to sprawia, że stajesz się agresywny i działasz chaotycznie. Twoje ciało przysposabia się do ucieczki albo do walki, rejon brzucha doznaje skurczu, staje się twardy, przygotowuje się na przyjęcie ciosu ze strony potencjalnego adwersarza. Jeśli brzuch pełen jest ciężkiego i tłustego pokarmu i jeśli jednocześnie jego właściciel dużo pali i pije, proces destrukcji przebiega znacznie szybciej. Żołądek nie może zająć się właściwie pożywieniem, gdyż sytuację jego utrudniają skurcz i napływ substancji toksycznych. Nieuchronnie następuje objaw przeciążenia, kiedy brzuch zaczyna wysyłać coraz silniejsze sygnały ostrzegawcze.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.