Szukasz kursu specjalistycznego z BHP, SEP lub kursu na spawcza? Kurs edukacyjny!

Metoda w wyznaczaniu sobie celów

Zastosowanie tej metody pozwoli ci skoncentrować się na swoich dziesięciu najważniejszych celach i łatwiej je osiągać. Wymaga ona jedynie odrobiny dyscypliny oraz skupienia się na tym, co jest dla ciebie najważniejsze. Metoda ta opiera się na zdroworozsądkowej zasadzie, którą każdy z nas doskonale zna – jeśli chcesz osiągnąć jakiś roczny cel, posuwaj się stale do przodu małymi kroczkami, a dotrzesz tam, dokąd zamierzasz.

Wyznacz sobie cele miesięczne, które będą trzydziestodniowymi odcinkami tego, co musisz zrobić, aby osiągnąć dziesięć najważniejszych dla ciebie celów. Następnie wyznacz sobie tygodniowe cele „złotego czasu”, które będą siedmiodniowym planem realizacji twoich celów miesięcznych.

Pod koniec każdego miesiąca poświęć pół godziny na zajrzenie do swego planu najlepszego roku. Popatrz na każdy z dziesięciu najważniejszych celów i ustal, co musisz zrobić w ciągu najbliższego miesiąca, aby utrzymać się na drodze do danego celu. Następnie, mając w pamięci wskazówki odnoszące się do formułowania skutecznych celów, wyznacz sobie cel, który przybliży cię do najlepszego roku. Kiedy go zrealizujesz, zauważysz widoczny postęp w swoim życiu.

Okazało się, że mój miesięczny zestaw wtedy jest najlepszy, kiedy nie mam więcej niż dziesięć do piętnastu celów. Pozwala mi to na przybliżenie się do każdego z moich dziesięciu najważniejszych celów, i wciąż pozostaje dość dużo miejsca na realizację innych celów, które w danym momencie są konieczne, abym mogła wywiązać z mych życiowych ról. Pod koniec każdego miesiąca dokonuję oceny tego, co się wydarzyło, i zastanawiam się nad tym, jaki procent moich celów zrealizowałam. Rzadko jest to sto procent, ale to nie ma znaczenia. Najważniejsze, iż jestem świadoma tego, w jaki sposób coś robię, i co powinnam zrobić w następnej kolejności.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.