Szukasz kursu specjalistycznego z BHP, SEP lub kursu na spawcza? Kurs edukacyjny!

OCENY ESTETYCZNE UCZNIÓW OSTATNICH KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ CZ. II

Ocena 5. Książka utrzymana jest w dobrym stanie i nienagannej czystości. Oprawiona jest w twardą okładkę, której grzbiet i rogi wzmocnione są płótnem. Napisy na okładce są zróżnicowanej wielkości i tworzą czytelny, przejrzysty układ. Kolor liter tytułu książki ładnie kontrastuje z tłem jej okładki. Książka obłożona jest w obwolutę, ńa której znajdują się ilustracje fotograficzne w kolorach zazwyczaj czarno-białych. Wszystkie szczegóły mające wpływ na wartość estetyczną wyglądu zewnętrznego książki, są uwzględnione, ale w całości tworzą obraz jakby „zamglony”, nie „doczyszczony” do końca.

Ocena 4. Książka utrzymana jest w stanie nienagannym. Oprawiona jest w okładkę wykonaną z kartonu, na której znajdują się ilustracja i napisy. Układ pisma tytułu książki jest dość wymyślny, lecz mało przejrzysty i czytelny. Ilustracja wykonana jest w kolorach mało ze sobą „zgranych”. Szczegóły mające wpływ na wartość estetyczną wyglądu zewnętrznego książki nie tworzą ze sobą harmonizującej całości.

Ocena 3. Książka jest cała, ale mocno zniszczona. Oprawiona w okładkę miękką, bez żadnych ozdób, w jednym kolorze. Druk na okładce mało czytelny, nie dostosowany do formatu książki. Czystość zewnętrzna nie najlepsza. Cała szata graficzna książki przedstawia obraz nieinteresujący.

Ocena 2. Książka jest bardzo mocno zniszczona, brudna, poplamiona, rozlatują się jej kartki, okładka (często brak jej w ogóle). Ilustracje, jeżeli są na okładce, to bardzo niestarannie wykonane, pokreślone, wybrudzone. Druk pisma na okładce (kiedy go chciano odczytać) nie tworzy przejrzystych układów, nie jest zróżnicowany pod względem wielkości i nie jest dostosowany do formatu książki. Cała szata graficzna książki przedstawia obraz niedbalstwa (o książkę) i niestaranności o jej estetyczne wykonanie.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.