Szukasz kursu specjalistycznego z BHP, SEP lub kursu na spawcza? Kurs edukacyjny!

Podstawowe dążenia życiowe – ciąg dalszy

Wykorzystaj poniższy schemat, aby zastanowić się nad własnym głównym dążeniem życiowym. Czy jest ono zgodne z tym, co przedstawia krąg po lewej, czy po prawej stronie? W co angażujesz swój rozum i energię? Jeśli stwierdzisz, że identyfikujesz się z dążeniem życiowym nr 1, oznacza to, iż twoja świadomość i gotowość przejścia do dążenia życiowego nr 2 są na dostatecznie wysokim poziomie, aby dokonać fundamentalnych zmian w twoim życiu.

Czasami zastanowienie się nad tym, co robimy i do czego dążymy, wymaga trochę więcej czasu. Krótko po ślubie zasiadaliśmy wraz z Timem wieczorami do kolacji, otwieraliśmy butelkę wina i rozmawialiśmy o tym, co się zdarzyło w ciągu dnia. Tim od niedawna miał własne przedsiębiorstwo i po raz pierwszy w życiu znalazł się na kierowniczym stanowisku: po raz pierwszy też ciążyła na nim taka od- powiedzialność. I chociaż osiągnął to, do czego wcześniej dążył, teraz nagle zaczęło go to napawać lękiem.

Za każdym razem, kiedy stawał przed nowym zadaniem – zainwestowania pierwszych zarobionych pieniędzy, uzyskania lepszych wyników sprzedaży, przygotowania nowego personelu – przeżywał kolejny atak utraty wiary w siebie. Zwierzał mi się ze wszystkiego, wiedziałam więc, co czuje. Codziennie usiłowałam dodawać mu otuchy, przypominając mu o jego mocnych stronach. Po kilku miesiącach zauważyłam, że nasze rozmowy są wciąż takie same – i wcale nie poprawiają mu samopoczucia. Zdałam sobie sprawę, że jedynie umacniałam jego paradygmat „dążenia życiowego nr 1”. Musieliśmy przerwać tę grę, aby pomóc mu wreszcie odzyskać siły. Pewnego wieczoru, kiedy znowu zaczął opowiadać mi o swoich lękach i braku wiary w siebie, stwierdziłam: „A wiesz, może masz rację. Może rzeczywiście nie nadajesz się do tego?” I to był koniec naszej gry.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.