Szukasz kursu specjalistycznego z BHP, SEP lub kursu na spawcza? Kurs edukacyjny!

POPRAWIANIE CHARAKTERU PISMA CZ. II

– 3. Stosuj wzmocnienia emocjonalne. Wyobraź sobie, że piszesz do bardzo bliskiej ci osoby, a twój niestaranny charakter pisma utrudni jej odczytanie i wprawi ją w zły humor. Gdy to sobie uświadomisz, twoja ręka zacznie pisać czytelniej.

– 4. Koncentruj się na pisaniu. Skieruj swój wzrok na długopis (pióro, ołówek). Obserwuj proces pisania. Tylko obserwuj! Skup swoją uwagę na czubku długopisu, w miejscu gdzie styka się z papierem. Robiąc to, zastanawiaj się i oceniaj w myślach, jak piszesz. Wskutek tych czynności myślowych mózg otrzyma sygnały, że należy się skoncentrować na pisaniu i przekaże podświadomie (tak jak podświadomie kontroluje pracę serca, nerek, wątroby i innych organów wewnętrznych) mięśniom ręki komunikat tej samej treści, że trzeba się skoncentrować na pisaniu, i z czasem twoje pismo stanie się bardziej czytelne.

– 5. Popisuj się swoją kaligrafią. Przynajmniej raz dziennie napisz coś tak czytelnie, jak tylko cię na to stać. Stopniowo będziesz programować w ten sposób swoje ciało, aby pisało czytelnie.

– 6. Ćwicz, używając najlepszych materiałów. Gdy będziesz pisać piórem Parkera na papierze z drogiej papeterii, to podświadomie dołożysz starań, by pismo było kształtne, ustawione w równych liniach.

– 7. Poprawiaj natychmiast niechlujne pismo. Używaj do tego ćwiczenia ołówka z gumką. Gdy napiszesz coś niechlujnie, natychmiast zetrzyj i popraw. Na początku będziesz musiał poprawiać prawie wszystko, co napiszesz. Jednak ta technika wymusi na tobie pisanie czytelnie (zajmie ci to mniej czasu niż ciągłe ścieranie i pisanie jeszcze raz).

– 8. Zidentyfikuj litery, które najtrudniej ci odszyfrować. Dokonaj przeglądu swoich notatek i zaznacz litery, których odszyfrowanie sprawia ci najwięcej problemów. Ćwicz ich pisanie jak uczeń pierwszej klasy.

Gdy twoje pismo dzięki wykonywanym ćwiczeniom stanie się kształtne i czytelne, to wypisz sobie (swoim kaligraficznym pismem) dyplom „Za wybitne osiągnięcia na polu kaligrafii” i powieś go na ścianie w swoim pokoju.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.