Szukasz kursu specjalistycznego z BHP, SEP lub kursu na spawcza? Kurs edukacyjny!

POSłUGIWANIE SIĘ CAłOŚCIOWĄ OCENĄ ŻYCIA

– 1. Obok słowa „Rola” na każdej linii dopisz nazwę jednej z pełnionych przez ciebie ról.

– 2. Każda linia podzielona jest na dziesięć części. Jest to skala oceny twego postępowania – przy czym gwiazdka na końcu linii oznacza ocenę najwyższą – 10 punktów. Jeśli na przykład jesteś w pełni usatysfakcjonowany swoim postępowaniem – przyznaj sobie 10 punktów: jeśli zaś jesteś tylko w połowie zadowolony – powinieneś dać sobie 5 punktów. Jeśli jednak nic nie robisz albo oceniasz negatywnie swe postępowanie w którejś z ról – wówczas przyznaj sobie tylko 1 punkt.

– 3. Zaznacz kropką na każdej linii miejsce odpowiadające liczbie punktów, które sobie przyznałeś.

– 4. Połącz te kropki, tak jak ja to zrobiłam, aby dokonać całościowej oceny swego postępowania oraz uzyskać wizualne odzwierciedlenie poziomu swej równowagi życiowej. Patrząc na wyniki swej całościowej oceny życia postaw sobie następujące pytania:

Pozwól dojść do głosu swojej intuicji i słuchaj swego wewnętrznego głosu zarówno wtedy, gdy cię chwali, jak i wówczas, gdy gani. Postaraj się zrobić wszystko, żeby to, co robisz, miało dla ciebie samego moc wiążącą. Bądź świadomy tego, że pełnisz tu rolę obserwatora – kogoś w rodzaju prezesa zarządu. Skorzystaj więc z okazji i dokonaj obiektywnej oceny swego życia. Zacznij od rozważań, na której ze swoich ról powinieneś skupić się przede wszystkim w ciągu następnego roku.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.