Szukasz kursu specjalistycznego z BHP, SEP lub kursu na spawcza? Kurs edukacyjny!

Propozycja Millsa – dalszy opis

Drugi pilot. Jest to alter ego chirurga. Może wykonać dowolny fragment zadania, ale dysponuje mniejszym doświadczeniem. Jego obowiązkiem jest uczestniczenie w projektowaniu w charakterze myśliciela, dyskutanta i oceniającego. Chirurg sprawdza z nim swoje pomysły, ale nie musi liczyć się z jego radami. Drugi pilot często reprezentuje zespół przy omawianiu funkcji i interfejsów z innymi zespołami. Zna dokładnie całość kodu. Analizuje alternatywne rozwiązania projektu.

Ubezpiecza chirurga na wypadek jakiegoś nieszczęścia. Może nawet pisać kod, ale nie ponosi odpowiedzialności za żadną jego część. Administrator. Chirurg jest szefem i do niego należy ostatnie słowo co do składu zespołu, podwyżek, pomieszczeń itd., ale sprawy te powinny mu zajmować jak najmniej czasu. Potrzebny jest mu zatem zawodowy administrator, w gestii którego będzie zajmowanie się pieniędzmi, ludźmi, pomieszczeniami i maszynami, a także kontakty z aparatem administracyjnym innych jednostek w firmie. Baker uważa, że administrator powinien pracować w jednym zespole w pełnym wymiarze godzin jedynie wtedy, kiedy z projektem wiążą się poważne wymagania prawne, kontraktowe, sprawozdawcze lub finansowe, związane ze stosunkami między użytkownikiem i producentem. W innych wypadkach administrator może obsługiwać dwa zespoły.

Redaktor. Chirurg ponosi odpowiedzialność za opracowanie dokumentami. Powinien ją pisać sam, żeby była w pełni zrozumiała. Dotyczy to zarówno opisów na użytek zewnętrzny, jak i wewnętrzny. Natomiast to redaktor „obrabia” naszkicowany lub podyktowany przez chirurga tekst. Robi do niego uwagi, przerabia go, uzupełnia o przypisy i bibliografię, zajmuje się kolejnymi wersjami i nadzoruje proces jego produkcji.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.