Szukasz kursu specjalistycznego z BHP, SEP lub kursu na spawcza? Kurs edukacyjny!

Przyjaźnie nawiązuję z wielkim trudem

Zakwalifikujmy jakoś to stwierdzenie. Czy dlatego nie nawiązujesz znajomości, że jesteś nieśmiały, czy może dlatego, że zawrzeć nową znajomość jest trudno? W zależności od tego, która z tych odpowiedzi wydaje ci się bliska, będziesz musiał popracować albo nad pewnością siebie, albo nad swym kalendarzem towarzyskim.

Jeśli jesteś osobą nieśmiałą, to czy kiedyś może było tak, że miałeś więcej pewności siebie? Co sprawiło, że ją straciłeś? Usiądź i przemyśl to. Czy pamiętasz, jaki byłeś, kiedy częściej wychodziłeś? Jeśli kiedykolwiek miałeś ufność we własne siły (choćby i wiele lat temu), to jest ona wciąż w tobie i może być ożywiona. Spróbuj.

Zrelaksuj się. W myślach wróć do czasów, gdy byłeś pewny siebie. Przywołaj rzeczy, które wtedy mogłeś robić, w wyobraźni przywołaj dawne sukcesy. Sukcesy te niekoniecznie muszą wiązać się z kontaktami międzyludzkimi, ale dotyczyć mogą i innych spraw, gdy działałeś zdecydowanie i zdobywałeś to, co chciałeś zdobyć.

Umysł swój napełnij obrazami dawnego zwycięstwa, ale nie wpadaj w nostalgię. Dawne sukcesy niech ci służą jako generatory zaufania do samego siebie: przywołuj je do udowadniania sobie, że w głębi serca jesteś kimś, komu się wszystko udaje i kto dzięki temu zachowuje pewność siebie.

Wyobrażaj sobie pewność siebie, a zdobędziesz ją. Inni ludzie dostrzegą to i zareagują na ciebie w sposób bardziej pozytywny. Jak wiemy, wszyscy kochają zwycięzców, i jeśli myślisz jak człowiek pewny siebie, to postępujesz jak człowiek pewny siebie, a ludzie tak właśnie będą cię oceniać. Twój sposób myślenia sprawi, że pewność siebie, którą sobie przypomniałeś, stanie się rzeczywistością tutaj i teraz.

Czy nigdy nie miałeś pewności siebie? Jeśli jesteś całkowicie przeświadczony, że absolutnie niczego pozytywnego w życiu nie osiągnąłeś, nic nigdy nie dostarczyło ci powodu do uczucia pewności siebie, to zapewne miałeś trudny start życiowy. Możliwe, że twoi rodzice nie byli zbyt cierpliwi i odpowiadali za ciebie za każdym razem, gdy ktoś cię o coś pytał. W takim przypadku pozostaw przeszłość za sobą, tam bowiem jest jej miejsce. Szkoda czasu na trzymanie się starych śmieci. Uświadom sobie, że w tej chwili ty jesteś panem sytuacji. Możesz zmienić swoje życie, możesz uwolnić się od przestarzałych wzorców postępowania. Do ciebie należy tylko podjęcie decyzji, by zacząć na nowo, a to jest już połowa bitwy.

Jeżeli w życiu nigdy nie odniosłeś sukcesu, to po prostu znajdź sobie jakiś. Wyszukaj sytuację, w której, twoim zdaniem, rozegrałbyś sprawy lepiej, gdybyś miał więcej pewności siebie, i weź się do tego. Spróbuj.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.