Szukasz kursu specjalistycznego z BHP, SEP lub kursu na spawcza? Kurs edukacyjny!

PUŁAPKA DLA ZAKOCHANYCH CZ. II

Nie przeszkadza jej jego chrapanie. Jemu nie przeszkadzają jej mokre rajstopy wiszące nad wanną. Gdy któreś z nich obudzi się w nocy, przyzwyczaja oczy do ciemności i przygląda się z czułością drugiemu. Rano on przynosi jej kawę do łóżka. Ona przeciąga się pod kołdrą. Szczęście. Jakie to proste. I kosztuje tak niewiele – właściwie nic.

Przyjaciele dzwonią na próżno, gdyż oni i tak nie przyjmują ich zaproszeń. Serdeczną prośbę matki, żeby uczestniczyć w rodzinnym spotkaniu, spełniają tylko połowicznie. Wychodzą w połowie przyjęcia nie zwracając uwagi na zdziwione spojrzenia gości.

Aż wreszcie przychodzi dzień, w którym życie wystawia im rachunek. To, co jeszcze wczoraj było wszystkim, nagle przestało wystarczać. Ogromna przestrzeń ich miłości, zdolna pomieścić całe niebo, skurczyła się do 42 metrów kwadratowych powierzchni, zagwarantowanych w umowie o wynajem mieszkania. Ona szuka w kalendarzyku terminu spotkania z koleżankami. On telefonuje z pracy i oznajmia, że wróci później. Nie, nie ma nadgodzin, ale chce tylko pograć z kumplami w siatkówkę, a później pójść całą bandą do knajpy. Wróci pewnie koło północy.

Ona łapie się na tym, że wzdycha z ulgą. Nareszcie będzie miała chwilę dla siebie. Napuszcza wody do wanny, zagłębia się w liście od siostry. Cisza w domu dobrze na nią wpływa, ale jednocześnie robi się jej smutno. Co się dzieje? Oczywiście rozstawali się już nieraz, ale tylko wtedy, gdy musieli. W końcu oboje pracują, muszą brać udział w szkoleniach, konferencjach, naradach. Ponadto mają zobowiązania rodzinne, z których nie mogą zrezygnować.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.