Szukasz kursu specjalistycznego z BHP, SEP lub kursu na spawcza? Kurs edukacyjny!

W JAKI SPOSÓB WIZUALIZACJA WYZWALA UZDRAWIAJĄCĄ ENERGIĘ CZ. II

Jak wyglądają poszczególne związki przyczynowo-skutkowe w łańcuchu łączącym wizualizację z układem immunologicznym zwalczającym choroby w naszym organizmie? Zostawmy to pytanie psychoneuroimmunologom.

Wejdź w stan alfa. Przeprowadź wizualizację samego siebie, nękanego dolegliwością, którą chcesz zwalczyć. Wizualizacja oznacza przywoływanie w umyśle tego, co już widziałeś na własne oczy lub uprzednio już sobie wyobrażałeś (w odróżnieniu od obrazowania, które jest tworzeniem w umyśle nowych, nie oglądanych i nie wyobrażonych wcześniej obrazów). Widok własnego ciała, dotkniętego konkretną dolegliwością, jest ci znany, nie będziesz więc miał problemów z jego wizualizacją – tj. przywołaniem w umyśle znanego obrazu.

Następnym krokiem jest dokonanie w umyśle korekt w obszarze ciała dotkniętym chorobą. Jeżeli korekty takie wymagają działań lub procesów, których nigdy przedtem nie oglądałeś, na przykład przeszczepu skóry w miejscu oparzenia, rozbicia kamieni nerkowych ultradźwiękami lub zmobilizowania armii białych ciałek krwi do walki z zarazkami, po prostu wyobraź to sobie. Używam słowa wyobraź, zamiast wizualizuj, ponieważ nigdy dotąd nie widziałeś ani nie wyobrażałeś sobie tych zjawisk. Musisz udawać, że wiesz jak to wygląda. Absolutnie niezbędne jest wytworzenie obrazu.

A jeżeli obraz nie będzie anatomicznie poprawny? To nie jest istotne. Przekaz trafi do twego mózgu ponieważ zawiera treść pojęciową, a właśnie samo pojęcie uzdrawiania działa programująco. Obrazy myślowe są językiem pojęciowym.

Jest rzeczą niemożliwą przedstawienie w tej książce obrazów myślowych stosowanych do usuwania wszystkich możliwych problemów zdrowotnych. Jeżeli jednak zrozumiesz prostą zasadę, na której opiera się obrazowanie myślowe w procesie uzdrawiania, będziesz mógł się nim posługiwać samodzielnie w każdej sytuacji.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.