Szukasz kursu specjalistycznego z BHP, SEP lub kursu na spawcza? Kurs edukacyjny!

TECHNIKI TYPU „FORMUŁA” W METODZIE SILVY

W metodzie Silvy wymiana starych programów na nowe odbywa się dzięki mentalnemu wytworzeniu obrazów w stanie umysłu lub świadomości zwanym stanem alfa. Mózg, w czasie aktywnej, dziennej działalności, wytwarza częstotliwość od czternastu do dwudziestu cykli na sekundę. Stan normalnego czuwania naukowcy nazywają stanem „beta”. Częstotliwość impulsów mózgu zwalnia się wieczorem, gdy kładziemy się i zasypiamy.

Częstotliwość rytmów elektrycznych mózgu mierzona jest elektroencefalografem (EEC). Na przykład, EEC podłączony do osoby usypiającej – pokazuje zmniejszenie częstotliwości fal mózgowych mniej więcej do dziesięciu cykli w momencie, gdy zamyka ona oczy i popada w coraz głębszy stan odprężenia. Dziesięć cykli odpowiada stanowi odprężonej sennej, świadomości, w którym człowiek zapada w sen. Po zaśnięciu, częstotliwość implusów mózgowych zwalnia się jeszcze bardziej. Nieco głębszy sen, charakteryzuje się częstotliwością od czterech do siedmiu cykli na sekundę i nazywa się poziomem theta. Najgłębszy sen jest w czasie, gdy nasz mózg zaczyna wytwarzać częstotliwości poniżej czterech cykli na sekundę. Stan ten nazywa się stanem delta.

W Tabeli 1, ukazano cztery poziomy częstotliwości. Należy zwrócić uwagę, że głęboki stan alfa, nazwany jest tu „planem podstawowym”. Jest to najniższa częstotliwość w zakresie alfa i jest stosowana w większości technik metody Silvy. Stan alfa to naturalny, spokojny stan odprężenia, przez który przechodzimy wieczorem zasypiając i rano, w czasie budzenia się. Z książki nauczymy się m.in. sposobów utrzymania się w tym stanie i używania go w celu pozbycia się niepożądanych programów. Jest to również stan umożliwiający programowanie leczenia siebie i innych osób.

Nasunąć się może pytanie, dlaczego właśnie stan alfa umożliwia pozytywne zmiany zdrowia i powoduje inne opisane wyżej korzyści? Otóż, naukowcy pracujący za pomocą aparatury tzw. biologicznego sprzężenia zwrotnego (biofeedback) doszli do wniosku, że w momencie, gdy mózg zaczyna produkować dominujące częstotliwości w zakresie alfa, w organizmie człowieka zachodzą różne pozytywne zjawiska. Nadwerężone stresem narządy i układy powracają do normy. Normalizuje się poziom ciśnienia krwi i stabilizuje częstotliwość uderzeń serca, (puls).

W labolatorium badawczym w Laredo, w Teksasie, w czasie badań wpływu umysłu na organizm człowieka, badacze odkryli, że w stanie alfa badani mogli uzyskać kontrolę nad wieloma jego funkcjami, które dotychczas uważane były za całkowicie nieświadome. Funkcje uważane za podświadome lub nieświadome stały się bardziej świadome. Nałogi (przyzwyczajenia) poddawały się bardziej świadomej kontroli. Automatyczne funkcje ciała również poddawały się większej kontroli. Podobne do genialnych właściwości ludzkiej jaźni, które zwykle przejawiają się jako przebłyski intuicji, w stanie alfa umożliwiały rozwiązywanie problemów na poziomie swego rodzaju super jaźni.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.