Szukasz kursu specjalistycznego z BHP, SEP lub kursu na spawcza? Kurs edukacyjny!

WCHODZENIE W STAN ALFA PRZY POMOCY „TECHNIKI TRZECH PALCÓW”

Wchodząc w stan alfa uruchamiasz większy obszar swego mózgu, ponieważ zaczyna intensywnie pracować prawa półkula. Odliczanie, nawet od pięciu do jednego, może być trudne, jeżeli ból jest dojmujący, krew tryska w sposób niekontrolowany – lub znajdujesz się w samym środku chaosu wywołanego wypadkiem. Musisz być przygotowany do przejścia w stan alfa w szybszy, łatwiejszy sposób i do wyzwolenia w swym mózgu większej energii w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia.

Jednym ze sposobów przygotowania się do takiej sytuacji jest „technika trzech palców”. Polega ona na sprzęgnięciu prostej czynności złączenia kciuka i pierwszych dwóch palców jednej z rąk z sygnałem dla układu nerwowego, że wystąpiła konieczność natychmiastowej, pełnej współpracy obu półkul mózgowych. Od chwili, w której zaprogramujesz tą technikę, złączenie kciuka i pierwszych dwóch palców jednej i drugiej ręki będzie uruchamiało twój stan alfa w sytuacjach zagrożenia zdrowia. Jeżeli zaprogramujesz sobie „technikę trzech palców”, będziesz mógł jej używać, by wznieść się na wyższy poziom inteligencji w chwilach, kiedy nie ma ucieczki od decyzji. Oto technika programowania:

– 1. Zamknij oczy. Zwróć je lekko ku górze i wejdź w stan alfa wyliczaniem.

– 2. Złącz kciuk i dwa pierwsze palce jednej z rąk powtarzając sobie w myśli: „Jeżeli złączę te trzy palce jednej z rąk, mój umysł będzie pracować w głębszym poziomie świadomości, aby usunąć skutki obrażeń fizycznych”.

– 3. Zakończ wyliczaniem do pięciu i otwórz oczy w świetnym samopoczuciu.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.