Szukasz kursu specjalistycznego z BHP, SEP lub kursu na spawcza? Kurs edukacyjny!

Wspólne życie z ukochanym

Dwoje ludzi popełniło odwieczny i ciągle powtarzany błąd: pozostawili przypadkowi budowanie tak skomplikowanego tworu, jakim jest wspólne życie i wspólne mieszkanie. Każde z nich myślało, że, jakoś to będzie”. Sądzili, że wspólne życie ułoży się tak, jak im to będzie pasowało. Przekształcanie przez telepatię? Myślenie życzeniowe? Wiele par myśli i postępuje w ten sposób. Uwięzieni w starych strukturach swojej mentalności zupełnie nie mogą sobie wyobrazić tego, że ich partner może inaczej postrzegać pewne sprawy niż oni. A przecież jego miłość nie jest jej miłością. Ich wyobrażenia dotyczące wspólnego mieszkania wcale nie równają się sobie.

Jedynym wyjściem jest rozmowa oraz przedstawienie swojej wizji i sposobu jej realizacji. (Trzeba jednak wiedzieć, czego się chce!) Należy omówić wiele rzeczy, nawet drobiazgi tego wymagają. Sfera prywatna obok zawodowej jest tak ważną sprawą w naszym życiu, że właściwie trudno zrozumieć, dlaczego nie poświęca się jej tyle refleksji i zaangażowania, dlaczego nie planuje się jej tak i nie organizuje, jak sfery zawodowej. Tym bardziej, że życie prywatne stwarza więcej możliwości dla samookreślenia się, działalności twórczej i fantazji niż życie zawodowe.

Wspólne życie z ukochanym jako wyzwanie, jako „dzieło sztuki”, jako udany akt równowagi między zorganizowaniem a spontaniczością – to jest dopiero zadanie! Opiera się jednak na założeniu, że najpierw siada się przy stole i wykłada się partnerowi: „Tak to sobie wyobrażam”. „A ja tak to sobie wyobrażam”. Byłoby wspaniale, gdyby życzenia obojga pokrywały się pod każdym względem. Ale to jest mało prawdopodobne. Nawet najgorętsza miłość będzie wymagała w większości przypadków kompromisów, zawartych często w wyniku trudnych pertraktacji. Chodzi w końcu o bardzo wiele rzeczy: o zakupy, o sposób odżywiania się, o urządzenie mieszkania, o sprzątanie: dalej o sposób wydawania pieniędzy, spędzania urlopu, czasu wolnego, wieczorów, weekendów, czy o stosunek do krewnych, przyjaciół, znajomych, sąsiadów. No i naturalnie chodzi o wspólne upodobania, o hobby jednego i drugiego, a w tym wszystkim w końcu o dobre samopoczucie, zdrowie i szczęście. Powinno się tym sprawom poświęcić trochę czasu i refleksji, żeby uporać się z powszednią krzątaniną i wygospodarować czas na rzeczy o wiele piękniejsze – na przykład na miłość.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.