Szukasz kursu specjalistycznego z BHP, SEP lub kursu na spawcza? Kurs edukacyjny!

Jak wybierać obiekt koncentracji – ciąg dalszy

Jeśli już wybrałeś jakąś dziedzinę swego życia lub szczegółowe zadanie jako główny obiekt koncentracji w najbliższym roku, trzeba jeszcze zdecydować, które z twoich ról dodadzą ci sił potrzebnych do odniesienia sukcesu w wybranej dziedzinie. Wybór roli pozwoli ci odnosić sukcesy nie tylko w tej dziedzinie, na której jesteś najbardziej skoncentrowany. Kiedy tylko zaczęłam bardziej dbać o swoje zdrowie, znacznie lepiej pełni także rolę autoterapeutki. Zauważyłam, że uważniej słucham swoich własnych rad: zerwałam z przyzwyczajeniem umieszczania siebie na końcu mojej listy zadań do wykonania. Skoncentrowanie się na jednej roli skłoni cię do postawienia siebie w samym centrum tej roli i najważniejszych dla ciebie wartości po to, by łatwiej ci było przeprowadzić decydujące zmiany.

Kiedy już wybrałeś swój obiekt koncentracji, zapisz to. Następnie poświęć trochę czasu na wyobrażenie sobie, co chcesz osiągnąć w tej właśnie roli. Jakich konkretnych zmian oczekujesz? Jakie są twoje kryteria sukcesu? Jakie doświadczenia i uczucia mają być następstwem tych zmian?

Wytwórz w swym umyśle dokładny obraz tego, co chciałbyś zmienić, co udoskonalić: co powinno wywołać uśmiech na twej twarzy? Zastanów się nad tym, co chciałbyś, aby inni zauważyli i powiedzieli. Jakie mogliby odnieść korzyści z nowego sposobu wykonywania przez ciebie określonej roli.

Zanim przejdziesz od myślenia o swoim głównym celu do działania, powiedz sobie wyraźnie, czego chcesz – i strzeż się ograniczających paradygmatów. Aby nie zdominowały one twoich poglądów, pamiętaj o swoim nowym, umacniającym paradygmacie. Zapisz go sobie na kartce papieru, a pod nim umieść swój główny cel. Wyobraź sobie, jak gwałtownie wzrasta twoja skuteczność działania w tej właśnie roli, umacnianej owym paradygmatem.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.