Szukasz kursu specjalistycznego z BHP, SEP lub kursu na spawcza? Kurs edukacyjny!

ZBLIZA SIĘ EPOKA KONTROLI STRESU

Źródłem stresu jest zewnętrzny, fizyczny świat. Świat wewnętrzny jest źródłem spokoju. Lewa półkula mózgu i jej stresujący zewnętrzny świat, może osiągnąć niezwykłe korzyści ze swojej prawej połowy, która ma połączenie ze światem wewnętrznym. Tym bogactwem jest kontrola stresu.

Walne Zgromadzenie Amerykańskich Biskupów Katolickich zleciło niedawno badania nad zdrowiem księży w Stanach Zjednoczonych. W badaniach tych, wykonywanych za pomocą kwestionariuszy samooceny, wzięło udział około 4.600 księży.

Badania wykazały, że księża zapadają na te same choroby, na które choruje reszta społeczeństwa. Niemniej jednak, pomimo iż przeciętnie pracują więcej godzin, w porównaniu z przeciętną populacją amerykańską, mniej dni spędzają na chorowaniu. Okazało się również, że księża pracują znacznie dłużej, przekraczając zwykły wiek emerytalny, że żyją dłużej niż przeciętni ludzie i że do późnego wieku zachowują bystrość umysłu. Duchowni katoliccy stosują szeroko medytację, a medytacja jest stanem, który chroni przed negatywnym wpływem stresu.

Stres jest powodem problemów ze zdrowiem, włączając w to problemy spowodowane nieszczęśliwymi wypadkami. Stres działa jak zabójca. Jeżeli nie dopadnie nas w jeden sposób, próbuje innego. Człowiek nie jest w stanie tolerować nadmiaru stresu.

Dlatego ludzie, którzy długo poddawani są działaniu wyjątkowo stresującej sytuacji, często w konsekwencji ulegają wypadkom samochodowym, potykają się na ulicy lub doznają innych niepowodzeń.

Na przykład, pani domu przygotowująca w pośpiechu obiad (i zestresowana w tym momencie), może skaleczyć się nożem w palec. Mąż, który właśnie pokłócił się z żoną, wyjeżdża samochodem i wpada w poślizg. Chłopak, po intensywnej kłótni z narzeczoną, wychodzi na ulicę i jest potrącony przez samochód. Przykłady takie można mnożyć w nieskończoność.

Stres zakłóca spokój umysłu i zmniejsza ostrość percepcji. Dlatego, im częściej używamy zakresu fal alfa, tym większą mamy kontrolę nad sobą i nad naszą percepcją. Nóż nie ześlizguje się przy krojeniu. Kierownica jest pod naszą całkowitą kontrolą. Widzimy dokładnie, gdzie jesteśmy i kiedy można przechodzić przez jezdnię…

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.